Bio

Jak jsem se dostal tam, kde jsem

V sedmi letech jsem začal hrát házenou, která ve mně probudila i zájem o trénování a vše, co k němu patří. Proto jsem se rozhodl pro studium na FTVS UK, kde jsem se mimo trénování házené začal věnovat i silovému tréninku. Několik vlastních zranění mě vedlo k hlubšímu zkoumání této problematiky. Po absolvování studia jsem se vydal cestou trenéra. Po několikaletém působení v komerčních fitness centrech jsem dostal šanci v hokejovém prostředí, kde jsem se přes práci v mládežnické akademii vypracoval až k „A“ týmu HC Sparta Praha. Zde jsem dvě sezóny sbíral zkušenosti s rozvojem profesionálních sportovců.

Specializace

Na co jsem opravdu dobrý

Pracuji se sportovci ale i běžnou populací, protože obě tyto skupiny mohou těžit z benefitů silového a kondičního tréninku. Ve svém přístupu pracuji s individuálními potřebami každého jedince. Kladu důraz zejména na správnou techniku provedení cviků. Silový trénink je cestou k prevenci zranění, zvýšení výkonnosti, odstranění bolesti, udržení celkového zdraví a zvýšení kvality života každého člověka.

Pracovní kariéra

Moje největší úspěchy

Trenér házené TJ JM Chodov – kategorie starší žáci

2010 – 2020

Manažer fitness centra

2017 – 2019

Silový a kondiční trenér HC Sparta Praha – akademie

2019 – 2022

Silový a kondiční trenér HC Sparta Praha – „A“ tým

2020 – 2022

Reference

Spokojenost a úspěch mých svěřenců je na prvním místě!

Petr KlučkaIT manager
Read More
Líbila se mi široká variabilita tréninku, pravidelně zařazoval nové cviky nebo postupy, pro mě často neobvyklé. Tréninky měly vždy hlavu a patu jak pro jednotlivé “lekce” tak i z dlouhodobého pohledu/cíle a nebyly nikdy nuda. Určitě bych vyzdvihl velmi individuální, flexibilní a profi přístup. Hlavně to pro Martina není jen práce, ale životní styl, navíc podložený i jeho zájmem o další sebevzdělávání a profesionální posun. Tenhle fakt mě utvrzoval v tom, že mu můžu věřit, a že svou práci děla správně.
Tobiáš SlavíčekHokejový trenér
Read More
S Martinem trénuji přes 2 roky. Je to dobrej chlap a lidsky si dost rozumíme. Žádná guma se, kterou se dá řešit jen cvičení. Jeho tréninky mě baví a to je pro mě nejdůležitější. Líbí se mi jeho individuální přístup při tvorbě tréninkového plánu. Pokud mi něco nevyhovuje, dokáže celkem přesně odhadnout, jestli jsem moc pohodlný nebo je opravdu potřeba něco změnit. Tahle schopnost určitě některým trenérům chybí.
Ondřej KnoblochHokejový trenér
Read More
Jako mládežnický trenér a bývalý hráč ledního hokeje mám pohyb a posilovnu v těle. Martin je prostě borec, který ví jak sestavit tréninkový program na míru a ono to prostě funguje!
Martina WillmannováÚčetní
Read More
S Martinem jsem začala trénovat asi před osmi lety, spíše z potřeby zhubnout, než z chuti do cvičení. Během let společného trénování se mé odhodlání cvičit změnilo z pocitu povinnosti cvičit v lásku k silovému tréninku, a velkou zásluhu na tom měl Martinův přístup. Umí klienta motivovat, vzbudit chuť k větším výkonům, a to vše s humorem jemu vlastním. Oceňuji také to, že se Martin stále vzdělává v oboru a přináší tak do tréninku nové a moderní postupy.
Jan BarákPR specialista, bývalý reprezentant ČR ve floorbale
Read More
Moc si vážím toho, že naše spolupráce s Martinem, která započala ještě během mé aktivní kariéry a následně ji přerušil covid a jeho angažmá v HC Sparta Praha, pokračuje. Periodicita dva tréninky týdně je za současné konstelace pro mě maximum možného, náplň je pestrá, je slyšet cinkot železa. To mám rád. Při mé výšce 204 centimetrů zpevňujeme mou kompletní tělesnou schránku. Za více než půl roku práce jsem minus 10 kg, do svatby, jež mě čeká na konci dubna, věřím, že stvoříme monstrum.
Igor Gottwald Softwarový vývojář
Read More
Cvičení mě nikdy moc nebavilo, ale od té doby, co cvičím a Martinem, tak jsem ze cvičení opravdu nadšený. Nejen, že mi připravuje program na míru, který mě opravdu baví, fyzicky jej zvládnu a dosahuji s jeho pomocí nových, pro mě dříve nepředstavitelných cílů, ale současně se ohromně zlepšil můj zdravotní stav. Ve svých téměř padesáti letech se po třech měsících intenzivního cvičení cítím fyzicky snad nejlépe ve svém životě. Když to shrnu - cvičení s Martinem je k nezaplacení.
Previous
Next
VZDĚLÁNÍ / KURZY​
|
2008 - 2014

Fakulta tělesné výchovy a sportu

Studium oboru ortotik protetik a Tělesná výchova sport

|
2010

NCSC CERTIFIKACE

Certifikace pro silovou přípravu sportovců

|

Functional Neurotraining Pratitioner

|

Dynamická Neuromuskulární stabilizace podle podle Koláře

|

Anatomy Trains in Training

|

EHF Young Coaches Workshop

KDE MĚ SLEDOVAT​

@ms_sc.coach

Veřejný instagramový kanál

ms.sc.coach

Profesní facebook profil

KONTAKT
Na co jsem hrdý

Moje úspěchy v číslech

8
LET STUDIA NA FTVS
25
ABSOLVOVANÝCH KURZŮ A CERTIFIKACÍ
128
ODUČENÝCH SEMINÁŘŮ
139
SPOLUPRACÍ SE SPORTOVCI